gBft

Черговий земельний скандал на Обухівщіні

10:18 16 березня 201617200
Черговий земельний скандал на Обухівщіні

На Київщині розгорівся земельний скандал. Через діри в Держземкадастрі в боротьбі за тисячі гектар сільгоспугідь в Обухівському районі зійшлися місцеві фермери і інвестори з Білоцерківського і Кагарлицького районів. Останні розгорнули інформаційну кампанію серед жителів, обіцяючи вигідніші умови оренди. Деякі власники паїв вже пішли їм назустріч. Якщо схема спрацює, то після скасування мораторію на продаж сільгоспземель звинувачені в рейдерстві інвестори можуть збагатитися на 10-ки мільйонів доларів. За авторами схеми може стояти найбільший агрохолдинг "Кернел".

Як передає кореспондент KV, на позачерговій сесії Обухівської районної ради 4 березня депутати прийняли рішення "Про розгляд клопотання Ради сільськогосподарських підприємств Обухівського району щодо земельно-правових відносин в агропромисловому комплексі Обухівського району".

Клопотання стало наслідком подій, що розгортаються на Обухівській землі в останні місяці. Так, місцеві аграрії запевняють, що "варяги" з Білоцерківського і Кагарлицького районів витісняють їх з "рідної землі", користуючись недосконалістю законодавства.

У свою чергу, Обухівський райрада вирішила долучити до земельного спору обласних депутатів, Київську облдержадміністрацію та силовиків.

Депутати збираються провести громадські слухання, роз'яснювальні роботи щодо земельно-правових відносин серед власників паїв, а також сприяти розслідуванню цієї справи СБУ і прокуратурою.

Як повідомив KV депутат Обухівської районної ради Олександр Устименко, підприємці з сусідніх районів - Кагарлицького і Бецерковского - можуть зірвати посівну в тутешніх краях, скориставшись правовою колізією.

"Представники агрофірм з інших районів приходять до наших орендодавцям, обіцяють золоті гори і оформляють з людьми нові договори оренди. В цей же час до цих пір в силі залишаються їх договору з Обухівського аграріями. Частина договорів не внесені в базу реєстраційної служби. В цьому винна держава (кадастровікі і реєстраційна служба.- KV), а не підприємці. Назвати такі дії рейдерством я не можу, але дуже схоже на це ", - нарікає Олександр Устименко.


Крім питання законності, керівники Обухівщини сумніваються і в соціальній відповідальності потенційних інвесторів. За словами Голови Германівської сільради Валентини Слюсар, новий інвестор навряд чи поцікавиться насущними проблемами місцевої громади.

"Якщо в селі щось потрібно, - дороги почистити, каналізацію полагодити, фасади в школі пофарбувати, - допомагає наше місцеве підприємство СПК" Германовський ". І завдяки йому в селі зараз є робота для тих, хто не може їхати до багатих, на заводи або ще кудись. Але ми не впевнені, що це все залишиться з приходом нових інвесторів ", - зазначила в ході засідання Обухівської райради Валентина Слюсар.

Деякі представники депутатського корпусу поставилися до земельного питання без запалу. Так, депутат від ВО "Свобода" Олексій Гридько зазначив, що власники паїв повинні самостійно вирішити це питання.

"Це - ваша земля, і ви маєте право розпоряджатися нею, як хочете. Ви є господарями цих ділянок, ви маєте право здавати її кому-небудь іншому. Хочете - взагалі не здавайте, нехай хоч бур'яном заросте ", - звернувся до громади Олексій Гридько.


Знайшлися в Обухівській райраді і захисники потенційних інвесторів. Так, за словами депутата Обухівської райради Антона Карманова (БПП "Солідарність"), зміна інвесторів дає можливість залучити кошти в район. Крім того, депутат стверджує, що місцеві підприємці надходять зі своїми орендодавцями не по совісті.

"Жоден з фермерів не зареєстрував договору. Оренду власникам паїв не платять. Зараз вони просто обробляють цю землю ", - обурився депутат.

Деякі орендодавці дійсно незадоволені співпрацею з місцевими підприємцями.

"У слідчий відділ Обухівського райвідділу поліції надійшли заяви зі скаргами на правомочність дій посадових осіб СПК" ГЕРМАНІВСЬКЕ "по частині невиплати дивідендів, зміни форми власності, розпаювання земель. Було зареєстровано кримінальне провадження, розпочато і продовжується досудове розслідування ", - заявив в ході засідання Обухівської райради начальник місцевого відділу Києво-Святошинської прокуратури Дмитро Житник.

За даними "Ради сільгосппідприємств Обухівщини", "роз'яснювальну" роботу серед власників паїв проводять представники підприємств СК "Агробізнес" і ТОВ "Роза Л".

Одноосібним власником і керівником СК "Агробізнес", які займаються виробництвом зернових, є Григорій Кулініченко - депутат Кагарлицького райради минулого скликання від Партії регіонів. На минулих місцевих виборах пройшов до райради від БПП "Солідарність", проте в партії не входить.

Нещодавно Григорій Кулініченко виявився в центрі земельного скандалу у себе в Кагарлицькому районі. Як раніше повідомляла KV, рік тому Господарський суд Київської області зобов'язав Григорія Кулініченко повернути в державну власність 22 га землі, виданої Слобідським сільрадою Кагарлицького району. Григорію Кулініченко вдалося роздобути гектари, що знаходяться у віданні Держземагентства, в розпал Революції Переваги - 14 лютий 2014 року. Характерно, що колишній районний депутат Григорій Кулініченко є жителем села Слобідка і веде тут бізнес - належить йому фірма ПО "Русь" зареєстрована прямо у нього вдома.

Григорій Кулініченко в справі зі спірними землями Обухівського району вважає свою позицію вірною.

"До мене звернулися власники земель з села Германівка. Я попросив виділити мені тут ділянки. З людьми вже укладені договори, але колишні власники назустріч так і не пішли. На цьому все і закінчилося, я зараз просто чекаю. Якщо хтось вважає це рейдерством - це їх право ", - зазначив KV Григорій Кулініченко.

Засновником другого підприємства - ТОВ "Роза-Л", - зареєстрованого в селі Розаліївка Білоцерківського району, є Мойсеєнко Тарас Олександрович.

Спілкуватися з приводу діяльності його компанії в Обухівському районі Тарас Мойсеєнко відмовився. Однак, KV вдалося поспілкуватися з його помічником, Дмитром.

"З приводу подальшої співпраці люди до нас звернулися самі. У таких селах, як Германівка, Григорівка, Перегонівка, Копачів і Семенівка орендарі не виконують умов договорів і не платять орендної плати. Ми пропонуємо людям нормальні умови, готові розвиватися. З боку нашої компанії немає ніякого рейдерства. Вже минули ті часи, коли всі можуть вирішувати місцеві князьки. Ми діємо виключно в рамках ринкової конкуренції ", - прокоментував KV представник компанії" Роза Л ".

Цікаво, що лідером "захоплення" деякі обухівські депутати називають Узинський цукровий комбінат.

У списку співзасновників підприємства фігурують тільки однофамільці власника компанії "Роза Л", Тараса Олександровича Мойсеєнко.

Так, згідно з даними Держреєстру, власниками підприємства є Сергій Юрійович Мойсеєнко, Олександр Юрійович Мойсеєнко та Світлана Іванівна Мойсеєнко.

Також сімейство Мойсеєнко, яке проживає в Василькові, фігурує в списку засновників СВК "РОЗАЛІЇВСЬКИЙ". У 2011-12 рр ця компанія оскандалилася недоплатою в державну казну 2,4 млн грн, а також 23,2 тис. грн до місцевого бюджету через зниження ставки орендної плати.

Як зазначив KV депутат Київської облради Володимир Боднар, нинішню напружену ситуацію в Обухівському районі спровокувало недосконалість земельного законодавства. Крім того, земельні спори в Обухівському районі можуть бути далеко не останніми.

"За даними директора ДП "Київський НДІ і проектний інститут землеустрою" Йосипа Дороша райони, що знаходяться в безпосередній близькості від столиці - Києво-Святошинський, Обухівський - мають проблеми з кадастрової картою. У базі є багато накладок. І тільки цей інститут має достовірну базою, в якій чітко розписані паї. При цьому, якщо відкриємо базу Держземкадастру - паї сильно зміщені, через що можливі маніпуляції. Сьогодні навіть стоїть питання зміни керівництва Київського інституту землеустрою. Туди зацікавлені люди зараз хочуть поставити "свою" людину - взяти базу під контроль. Це призведе до того, що багато людей може втратити свою землю ", - підсумував KV Володимир Боднар.

Слід "Кернел"

Тим часом, за даними KV, бізнесмени з Кагарлика і Білої Церкви і навіть Узина можуть виявитися лише проміжною ланкою гри. У неофіційних бесідах аграрії розповідають, що по підприємствах їздить рідний брат екс-нардепа і власника агрогіганта "Кернел" Андрія Веревського Руслан. Суть бесід Руслана Вереєвського з власниками агропромислових підприємств Обухівщини зводиться до одного - він пропонує фермерам злити свої активи "Кернелу", а керівників господарств просить умовити власників сельхозпаев (а саме за рахунок їх оренди фермери мають необхідний масив землі для обробки) переукласти орендні договори з потрібними компаніями.

"Це дуже проста многоходвка, покликана крок за кроком монополізувати ринок сільгоспземлі в районі. Суть нових орендних договорів не в зміні орендаря зі старого на нового, а в додатковій угоді, за якою власник паю зобов'язується після скасування мораторію продати свій наділ виключно одній людині або компанії, а ні як не кому захоче сам. Щоб селяни були зговірливими їм навіть пропонують завдаток за пай. Йдеться десь про 10 тис грн за стандартний пай в 2 га. Фермери про це особливо не поширюються, бо розуміють, що за цією схемою вони і самі можуть спрацювати, а потім перепродати хоч "Кернелу", хоч чорта лисого. Тому говорити про те, що йде грубий захват не можна. Почалася велика гра, яка в підсумку принесе переможцеві не один мільйон доларів ", - підсумував у коментарі KV анонімне джерело в Київській обласній держадміністрації.

За матеріалами http://kievvlast.com.ua

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру