gBft

Останні дослідження: зупинка Трипільської ТЕС не порятувала екологію

17:06 24 квітня 20172700
Останні дослідження: зупинка Трипільської ТЕС не порятувала екологію

Зупинка Трипільської ТЕС через нестачу вугілля мешканців Обухівщини тішила лише тим, що стан навколишнього середовища мав суттєво покращитись. Натомість, маємо результати останніх досліджень, оприлюднених  ПАТ «Центренерго», які свідчать про те, що вплив ТЕС на довкілля майже не змінився

Згідно висновків дослідників, елекростанція на завдавала лиха екології і під час своєї роботи. Аби довести це, провели аналіз результатів замірів основних забруднюючих речовин і порівняли їх з показниками у ті часи, коли Трипільська ТЕС працювала. Для порівняння використовували результати замірів 2016 року і першого кварталу 2017 -го, та нинішніх, зроблених у квітні, відколи Трипільська ТЕС стоїть. Вимірювали концентрацію пилу, оксидів сірки, оксидів азоту, оксидів вуглецю.

ВИМІРЯЛИ ДО ДЕСЯТИХ. Для чистоти експерименту, тобто об’єктивної оцінки, заміри робили в одних і тих самих точках, в межах 600-1000 метрів від основного джерела викиду забруднюючих речовин. У місті Українка дослідження проводили на вулицях Ігнатіївська, Вишнева, Загребельна, Богдана Хмельницького, у селі Трипілля – на вулиці Лермонтова та біля підніжжя Дівич-гори, у селі Жуківці – на вулиці Суворова. Тож, згідно з дослідженнями, до зупинки станції концентрація пилу становила 0,1-0,4 мг/м3, зараз – 0-0,3 мг/м3 (при допустимому нормативі 0,5 мг/м3). Діоксид сірки був 0,06-0,1 мг/м3, зараз – 0,03-0,1 мг/м3 ( норматив-0,5 мг/м3) Показники оксидів азоту становили 0,017-0,09 мг/м3, після зупинки станції – 0,006-0,07 мг/м3 (допустимо- 0,2 мг/м3). Заміри оксидів вуглецю раніше показували 0,02-3,5 мг/м3, зараз – 0-3,2 мг/м3, (допустимий норматив- 5,0 мг/м3). «Таким чином, ми можемо стверджувати, що діяльність Трипільської ТЕС практично не завдає значного впливу на екологічний стан навколишнього природного середовища. Протягом всього періоду експлуатації електростанції жодних перевищень нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин виявлено не було», – йдеться у повідомленні.

Щоправда, з наведених цифр очевидно, що рівень забруднення, за деякими показниками, знизився все ж у 1,5-2 рази. «Вже зараз відчувається, що дихати стало легше, у повітрі з’явилося більше свіжості, різноманітність запахів. Але якою ціною? Зниження зарплат працвникам ТЕС, відсутність тепла і гарячої води, а деколи – і світла», – поділився з Обухів Online реальними враженнями мешканець Українки Ярослав.

Інформація з сайту Обухів Online

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру