gBft

Умови утримання взятих під варту в Обухівському райсуді межують з тортурами

08:53 25 липня 20163750
Умови утримання взятих під варту в Обухівському райсуді межують з тортурами
Умови утримання взятих під варту в Обухівському райсуді межують з тортурами 0
Умови утримання взятих під варту в Обухівському райсуді межують з тортурами 1
Умови утримання взятих під варту в Обухівському райсуді межують з тортурами 2

Представниками моніторингової групи в складі співробітників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та громадських моніторів був здійснений візит до місць несвободи Обухівського районного суду Київської області.

За інформацією on line газети "Судово-юридична газета", про це йдеться в повідомленні прес-служби Омбудсмена.

«У зазначеному суді до таких місць віднесено кімнати для підсудних (засуджених), в яких вони очікують початку проведення судових засідань і повернення до слідчого ізолятора або ізолятор тимчасового утримання, і загородження з прозорого матеріалу в залах судових засідань», - пояснює Уповноважений.

При відвідуванні приміщення для підсудних (засуджених), які перебувають під вартою, було встановлено, що дві з трьох кімнат по площі не відповідають національним і міжнародним вимогам до таких приміщень. Зокрема, площа двох окремих кімнат становить по 1,1 м² замість потрібних 4 м² на одну людину.

У всіх приміщеннях відсутня будь-яка вентиляція, в результаті чого в приміщеннях - неприємний запах і задуха. Природне освітлення відсутнє, а рівень штучного освітлення склав від 4 до 9 люксів, що більш ніж в 20 разів менше встановлених вимог. Вільний доступ до питної води відсутній», - заявляють в прес-службі.

Відповідальна особа в суді для проведення антибактеріальної обробки приміщень судових залів і приміщень для підсудних (засуджених) не визначено. Як наслідок, з двох необхідних бактерицидних ламп працює тільки одна, але і вона не використовується для щотижневої дезінфекції.

«Докладний звіт за результатами візиту з наданням рекомендацій щодо виправлення виявлених недоліків найближчим часом буде направлений керівництву Державної судової адміністрації України», - резюмує Омбусмен.

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру