gBft

В Обухівському районі стан колодязної води за вмістом нітратів перевищує норму в 2,5 рази

13:44 22 червня 20167630
В Обухівському районі стан колодязної води за вмістом нітратів перевищує норму  в 2,5 рази

Нескінченні весняно-літні зливи наповнюють не лише наші водойми, сприяють росту зернових і городини, а й істотно впливають на стан питної води. Особливо в колективних і приватних криницях населених пунктів краю. Адже характеристики питної води, як стверджують фахівці, найбільше змінюються під час розтавання снігу та тривалих опадів. Тож в якому стані перебувають приватні джерела?

 Пожинаємо плоди хімізації агровиробництва

– Ще кілька років тому майже кожна третя криниця області мала перевищення вмісту нітратів. Нині ми виходимо на сумну стійку позначку, коли вже кожен другий колодязь у переважній більшості населених пунктів Київщини має істотне – від 1,5 до 4 разів – перевищення гранично допустимих нітратних концентрацій, – наводить тривожну статистику Галина Гринчук, директор обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України. – Більше того, через нітратні накопичення в колодязній воді щороку реєструються поодинокі випадки смертельного отруєння немовлят.

Стан колодязної води за вмістом нітратів 

Назва міста, району Загальна кількість проб води в колодязях Кількість проб, що не відповідають санітарним нормам Показник перевищення ГПК
Білоцерківський, Сквирський і Таращанський райони 852 429 у 3-4 рази
м. Біла Церква 60 44 у 1,4 раза
Бориспільський район 24
Броварський район 17 8 у 2 рази
Васильківський район 49 16 у 1,5–2 рази
Баришівський, Згурівський, Яготинський райони 70 34 у 2 рази
Іванківський і Поліський райони 45 25 у 2 рази
Києво-Святошинський район 25 11 у 2,3рази
Обухівський район 24 11 у 2,5 рази
Ірпінський регіон 44 23 у 2,2 рази
Фастівський район 79 45 у 1,5-2 рази
Макарівський район 49 17 у 1,5-2 рази

Підготовлено за даними обласного лабораторного центру Державної санітарно-епідеміологічної служби України

Глибина свердловини якість не гарантує

Побутує думка, що чим глибша свердловина, тим якісніша повинна бути вода. Працівники обласного лабораторного центру ДСЕСУ це категорично спростовують. За їхнім твердженням, трапляються випадки, коли перевищення нітратів або вміст солей важких металів фіксуються на глибині водозабору від ста й більше метрів.

Не потрібно заспокоювати себе й тим, що якщо в сусідів, скажімо, гарні показники якості води на глибині 20 метрів, то й споживачеві достатньо буде мати свердловину такого ж «горизонту водозабору». Подібна лінійна залежність не завжди й не усюди має місце, підкреслюють в облцентрі, і рекомендують проводити повний аналіз для кожної нової свердловини. Через три-чотири роки його доцільно повторювати. А воду в криницях на вміст нітратів необхідно обов’язково перевіряти кожні півроку. Атмосферні опади здатні суттєво змінювати характеристики води кожного періоду року. Водночас на стан підземних вод неабиякий вплив мають поверхневі джерела забруднення.

Інформація з сайту Час Київщини http://chask.net/?p=50900

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру