gBft

ПАРОСТКИ ЦИВІЛІЗОВАНОСТІ ПЛЕКАЮТЬСЯ ВЛАСНОРУЧ

09:39 01 червня 20162820
ПАРОСТКИ ЦИВІЛІЗОВАНОСТІ ПЛЕКАЮТЬСЯ ВЛАСНОРУЧ

Останні роки місцеві ЗМІ багато писали про проблеми із будівництвом двох багатоповерхівок «Трипільська брама», що на вулиці Лермонтова. Інвестори спорудження своїх майбутніх квартир тривалий час боролися (а друга черга цю боротьбу не припиняє) за право отримати за «кровні» і чималі кошти омріяну житлову площу. Не будемо переказувати всі багаторічні перипетії людей, які стали жертвами обухівського варіанту «Еліти-центр». Але завдяки самовідданій і цілеспрямованій боротьбі ініціативної групи, яку очолював Валерій Іванович Воробець, перша черга «Трипільської брами» стала єдиним на той час будівельним об`єктом на всю Україну, який мешканці «вирвали» із, здавалося б, безвихідної  ситуації і самотужки здали в експлуатацію. Зараз у більш як 190 квартирах шістнадцятиповерхівки проживають щасливі власники житлової площі, які для її обслуговування створили об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) під назвою «Лермонтова, 28». На сьогодні правління ОСББ очолює його голова Віра Володимирівна Литвин. Вона розповідає про становлення об`єднання, його проблеми і перші успіхи.

  • Наш будинок офіційно введено в експлуатацію наприкінці 2011 року. Хоча деякі люди, яким просто не було де жити, заселялися у свої квартири ще до проведення електроенергії і води. Не хочеться згадувати той відчай, у якому перебували інвестори, коли вони виявилися ошуканими. І тільки ініціативна група, підтримана більшістю мешканців, зуміла мобілізувати всі сили і можливості, підключити місцеву владу, щоб через кілька років боротьби за свої права люди отримали свої законні квадратні метри. Звісно, нам дісталося багато будівельних проблем: не було ремонту в коридорах під`їздів, протікав дах, не була облаштована прибудинкова територія. У нас було два шляхи: перший – знову здавати кошти і наймати будівельників, другий – зробити це власними силами. Небайдужі мешканці прийняли рішення йти другим шляхом. Кожен трудився посильно: хто не міг виконувати важку роботу, той садив квіти на клумбах. Так ми відремонтували дах, по можливості робили ремонт у коридорах на своїх поверхах, змайстрували своїми руками бесідку та лавочки,  повирубували хащі біля будинку і заклали клумби. За таким принципом оптимізували і кількість обслуговуючого персоналу, залишивши на сьогодні тільки чотирьох диспетчерів пожежної сигналізації-двірників, прибиральницю, голову правління і бухгалтера. Решту робіт виконуємо самостійно, організовуючи спільні суботники, толоки.
  • Знаючи, як нелегко піднімати людей на такі заходи, як важко долати інерцію байдужості, що вам допомагає мобілізовувати мешканців будинку на такі роботи?
  • Допомагає піднімати людей на спільні роботи почуття відповідальності більшості людей за стан свого будинку. Вони відчули себе власниками свого житла і зрозуміли, що не слід чекати від когось якогось блага, а слід самим братися за роботу. Це усвідомлення прийшло не відразу. Спочатку ми починали якусь роботу (наприклад, прибирання сміття чи чищення снігу) з кількома людьми. Дивлячись на нас, поступово приєднувалися й інші. Так було, коли я вийшла сама садити квіти на клумбі. Тепер вони доглядаються колективно, і таких красивих клумб, як наші, на все місто не знайдеш. Більше того, люди самі почали проявляти ініціативу, пропонувати виконати якусь роботу. Наприклад, ми самі пофарбували пандуси, стовпчики й урни для сміття, впорядкували під`їзди, кілька молодих чоловіків самотужки спорудили бесідку і мангал. Придбали ми і зварювальний апарат, щоб самостійно виконувати і зварювальні роботи. Надходять багато раціональних пропозицій і щодо збільшення дохідної частини нашого об`єднання. Ця небайдужість наших мешканців має ще одне надзвичайно важливе значення: людина, яка доклала зусиль до впорядкування свого середовища, вже ніколи не буде смітити і не дозволить будь-кому таке робити, ніколи не пройде повз вандалів і буде активно захищати спокій і благополуччя свого будинку.
  • І невже, Віро Володимирівно, немає проблем у вашого ОСББ ?
  • Проблем багато. Продовжуємо вирішувати в судах майнові питання, судимося з боржниками, які місяцями не сплачують за утримання житла. Поки що не оформлена і наша прибудинкова територія, хоч ми її доглядаємо.
  • Що б Ви могли порадити мешканцям квартир, які ще не відчули потреби об`єднуватися для спільного утримання свого житла?
  • Порадила б не боятися брати на себе відповідальність. Часи безвідповідального «комунізму» пройшли. За все треба братися самим, не шукаючи винних і не чекаючи нічого ні від кого. Тим більше, що вже є готовий досвід самостійного ведення справ. За об`єднаннями співвласників майбутнє! Чим раніше ми за це візьмемося, тим швидше позбудемося утриманства і хоч на крок наблизимо нашу державу до європейських стандартів.

Інформація з сайту http://www.rada-obukhiv.com/ 

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру