gBft

Екс-Голова Обухівської РДА Сергій Неділько - про владу, АТО, церкву і обухівські махінації.

09:51 11 березня 20167650
Екс-Голова Обухівської РДА Сергій Неділько - про владу, АТО, церкву і обухівські махінації.

Наприкінці 2015 Петро Порошенко звільнив главу Обухівської райдержадміністрації Сергія Неділька, призначеного після Революції Гідності в.о. Президента Олександром Турчиновим. Не маючи досвіду роботи в кріслі чиновника до цього, він пропрацював двадцять місяців на високопоставленої посади. У своєму інтерв'ю KV екс-голова РДА розкриває завісу таємниці над тим, чому в області досі ведеться нелегальна розробка надр, якою буде доля церкви Ющенко, а також чому насправді було небезпечно зводити фортифікаційні споруди в зоні АТО

KV: Після Революції Переваги запустився процес зміни влади. Від кого Ви отримали запрошення на посаду голови Обухівської РДА?

Сергій Неділько (С.Н.): Я пройшов в адміністрацію за квотою УДАРу в 2014 році, був призначений в.о. Президента Олександром Турчиновим. Обухівський край дістався "ударівцям". З багатьма з них мене об'єднує давня дружба, участь в суспільно-політичному житті області, особливо - на парламентських виборах в 2012 і 2013 рр.


KV: Після того, як Ви очолили один з найбагатших районів столичного регіону, до Вас приходили знайомитися? Можливо, надсилали подарунки, квіти, «гінців»?

(С.Н.): (Сміється). Не було такого. Коли мене призначили, в районі пустили слух, мовляв, "ці хлопці тут ненадовго". Вважалося, що мене змінять відразу після президентських виборів. Весь час роботи я багато разів чув, що на цю посаду проходять співбесіди новоспечені кандидати. Однак, після інавгурації Петра Порошенка глава обласної адміністрації Володимир Шандра ні словом не обмовився про те, що ми, глави РДА, повинні писати заяви про звільнення.

Багатьох моїх колег "першого" призову звільнили через кілька місяців, кількох - перепризначували. Я залишався на посаді до 18 грудня 2015 року.

Детальніше: Порошенко звільнив главу Обухівської РДА

KV: Коли до Вас прийшли перші "прохачі" від можновладців?

(С.Н.): Одними з перших прийшли помічники Мірошниченко влітку 2014 року. У нього був скандал з ділянкою біля Блакитного озера. Прийшли, так би мовити, "записатися в друзі". Приходили люди з Адміністрації Президента з різними проханнями, говорили, "це ж не нам, а аж туди!". Я завжди в таких випадках відповідав однаково - все в рамках Закону.

KV: Скільки знадобилося часу, щоб розігнати все "спадщина" колишнього керівника РДА Ігоря Рафальського?

(С.Н.): Розігнати кадри - не вихід. Дуже складно знайти людей, які захочуть і зможуть працювати. Причому, заради роботи, а не заради грошей, - в цьому і є головна проблема.

Однією з умов початку моєї діяльності було взяти мінімум одного "свого" заступника. Ним став колишній керівник апарату Київської ОДА Анатолій Косенко. Друга умова, яку мені поставили, - залишити одного з "попередниками" для побудови нормальної роботи з тодішнім райрадою. Тому, другим моїм заступником став Олександр Устименко, який пропрацював в адміністрації більше 30-ти років, зокрема, при двох попередніх розділах - Ігор Рафальський і Віктора Остринським. Однак, після більше року спільної роботи мені довелося його звільнити.

KV: З якої причини?

(С.Н.): Закон "Про очищення влади". Податківці виявили у нього невідповідність задекларованих і фактичних доходів на пристойну суму. У мене було три дні на прийняття управлінського рішення щодо заступника Устименко. Я йому запропонував оскаржити висновки фінінспекції в судовому порядку і заборонити мені, як голові РДА, під час судового процесу робити будь-які дії по звільненню. Це була нормальна позиція, однак він вирішив, ніби все, що відбулося - наслідок моїх інтриг. До суду подавати не став, але вже через кілька днів підбив депутатів райради зібрати позачергову сесію з метою оприлюднення мені, як голові адміністрації, недовіри.

KV: Що було з районними чиновниками, правоохоронцями після зміни влади?

(С.Н.): Тут ми зіткнулися з проблемою відсутності координації між різними гілками влади. З одного боку, більше року після виборів Президента ми ще жили зі старим "земельника", що дістався від "попередники". Його змінили тільки після переформатування Госгеокадастра. Я клопотав про його зміну, але в Госгеокадастре мені відповідали, що це питання - не в моїй компетенції. Вийшла ситуація, при якій і спробували поміняти, і не вийшло, як підсумок - елементарні робочі земельні питання, з якими звертаються люди в районі, доводилося вирішувати з великим скрипом. Схожа історія була і з головним міліціонером.

Субординація в Обухівському районі - питання специфічне. Наприклад, часто в селищі Козин його жителі мали більше інформації про подробиці життя області, ніж ми в РДА. Взагалі, зараз такого контакту з представниками районних структур, як, наприклад, було при голові ОДА Анатолія Присяжнюка, при нас не було. Він втрачений.

KV: Які земельні питання в Обухівському районі залишаються відкритими?

(С.Н.): В основному - генеральні плани. Будучи главою РДА, я постійно акцентував увагу всіх сільських громад, що перспективи їх розвитку можна прописати і закріпити в генеральних планах населених пунктів. У тому числі і багато земельних питань вирішуються цим шляхом. З Новими Безрадичах досі не закрите питання, хоча генплан вже готовий на 99%. Є спірні питання в генплані Підгірців, Трипілля (там багато неузгодженостей з "легкої руки" департаменту архітектури Київської ОДА). Вносити туди зміни потрібно саме на етапі його підготовки, адже потім можна буде щось змінити тільки через п'ять років.

KV: Який статус церкви в Безрадичах, яку будує Віктор Ющенко?

(С.Н.): Сьогодні цей комплекс - вельми проблемний об'єкт. З одного боку, необхідної документації там немає. Але з іншого - церква ніхто зносити не буде. Земля була видана в оренду, але в процесі будівництва Віктор Андрійович вийшов за відведену йому територію. І люди, яких обмежили в правах, подали скаргу в ДАБІ. За землі вже розібралися, наскільки мені відомо, всі непорозуміння вичерпано. Але сама церква знаходиться в процесі оформлення.

KV: В Обухівському районі є кілька розроблюваних варварськими методами торфовищ, є намивання піску. Боролися з цим?

(С.Н.): Так, було багато епізодів. Разом з громадськістю, - депутатами райради, "Самообороною", - ми намагалися з цим боротися. Але земельна інспекція в області досі не реорганізована, і наша діяльність зводилася до нуля. Було таке, що розробників піску брали на гарячому, блокували техніку, викликали правоохоронців. Міліція все документувала, районна СБУ "накривала" пилососи. І це все благополучно заминає.

KV: Ви сформували для себе якусь позицію, хто ж все-таки "кришує" це все на Обухівщині?

(С.Н.): Так. За 20 місяців роботи на посаді голови Обухівської РДА я зрозумів, що мало поміняти один, можливо, і дуже важливий гвинтик в державній машині, поки вся інша система працює по-старому. Якщо правоохоронні органи не працюють як треба, то все потуги громадськості, навіть голови РДА, в результаті не мають результату. Очевидно, що про "недоробки" в цих напрямках прекрасно інформовані обласні правоохоронці. Було таке, що "районні" накривають розробку, повідомляють вище, а в підсумку все стопориться.

З колишнім прокурором Обухівщини Юрієм Диким (в минулому році викрито у вимаганні, звільнений з посади з позбавленням чину, - KV) взагалі цікава історія склалася. Протягом півроку роботи я зробив йому кілька офіційних подань, мовляв, "розберіться". А потім я зрозумів, що був для нього просто таким собі "загоничем".

Детальніше читайте: На Київщині затримали ОЗГ, очолюване прокурором Обухівського району

KV: Розкажіть про будівництво оборонного валу в АТО. Багато районні та міські керівники нарікали на вказівки з Київської ОДА, зокрема, від Лева Парцхаладзе, в добровільно-примусовому порядку відправляти робітників, які потім так і не отримували обіцяного заробітку.

(С.Н.): Так, у нас мало не щотижня були наради з Парцхаладзе. Вони з начальником капбудівництва постійно вимагали людей. З оформленням бригад - взагалі окреме питання. Возити людей ми повинні були за свої гроші. Коли попросили у обласної адміністрації транспорт, Парцхаладзе відповідав "Не перекладайте на нас свої проблеми". Парцхаладзе відмовлявся вирішити просте запитання логістики, що вже говорити про виплати і статус робочих ...

Читайте також: Київобладміністрація доручила будувати оборонний вал в зоні АТО тестю головного фіскала України

Коли стали повертатися бригади з інших районів без заробітку, ми задали багато питань обласній владі. Не було зрозуміло, в якому статусі люди там працюють. З Баришівки, наприклад, працівники мало не потрапили під обстріл і повернулися назад. Що було б з цими людьми, якби все закінчилося неблагополучно?

Благо, що з людьми в результаті розрахувалися, після прийому об'єктів на Сході.

KV: Люди працювали без офіційного оформлення?

(С.Н.): Не зовсім. Це не була форма трудового договору, тобто не було ніяких соціальних гарантій. Компанія укладала договір з кожною людиною, як з окремим підрядником. Тобто, зі своїми інструментами роботяга їхав на Схід на свій страх і ризик. Це була серйозна проблема, про яку я кілька разів говорив на загальних нарадах. Благо, що ніхто з робітників не постраждав.

У підсумку все закінчилося благополучно, і я дуже вдячний тим чоловікам, які їздили на передову і допомагали нашій армії, хоча з переселенців-чоловіків, яких ми запрошували для цих робіт, так і не вдалося умовити жодного.

Читайте також: Мер Василькова Сабов: "Після того, як я відмовив Парцхаладзе у виділенні ділянки під будівництво, мене різко записали в неугодні і почали цькувати"

KV: Як виглядали справи з заробітною платою голови Обухівської РДА? Чи користувалися Ви якимись соціальними пільгами?

(С.Н.): (Сміється). Якщо намалювати алегоричну картинку, то зі ста гривень, які я заробляв в день, витрачати доводилося гривень двісті. Виносив гроші з сім'ї, бувало, брав борги. Заробітна плата була три з гаком тисячі гривень. Після постанови Кабміну про зняття з глав РДА всіх надбавок залишилося дві з половиною тисячі. Під кінець каденції зарплата була до п'яти тисяч. Власне, багато тямущі люди почали йти з адміністрації через грошового питання.

Продукти харчування й "пайки" мені в кабінет не приносили. У ресторанах безкоштовно не харчувався. Бензином дарма не заправлявся.

Читайте також: Максим Шкуро: Яценюк - тварь, Юлія - п ... Раска, а Черновецький краще, ніж Кличко (+ відео)

KV: Розкажіть про вибори в Обухівському районі після революції і зміни влади. Наскільки змінилися традиції?

(С.Н.): На посаді керівника РДА я пережив три виборчі кампанії. Президентська була, звичайно, не особливо цікава. Все пройшло гладко, ЦВК навіть дякував комісії. По виборах в ВР теж. Тоді до мене прийшли знайомитися кілька кандидатів. Головними конкурентами на окрузі були Віктор Романюк і Гліб Лірник.

На місцевих виборах 2015 року вималювалася дві конкуруючі організації - БПП "Солідарність" і УКРОП. Останні взяли багато голосів в порівнянні з іншими районами.

Що ж до відбору кандидатів в партії, то такого бардака, як на цих виборах, я ще не бачив ніколи. Але я зрозумів, що Обухівський район здали, щоб, очевидно, домовитися по інших районах.

KV: Розкажіть про перспективи на майбутнє. Ким себе бачите в подальшому? Від політичних партій приходили пропозиції?

(С.Н.): Зараз більше придивляюся до тенденцій. Можливість адміністративної роботи я для себе не виключаю, зокрема і на Київщині. Що ж до партійних проектів, то для мене питання відкрите, я - в творчому пошуку. Базові цінності мої залишилися незмінними, можливо, тому мені довелося в РДА нелегко. Але перемогти систему можна тільки новою системою. Критичною масою. А коли ти сам по собі, це не спрацює.

За матеріалами  КіевVласть

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру