gBft

Уроки російської: жителі Обухівського району просять Порошенко повернути в школи російськомовний клас

17:51 18 серпня 20167690
Уроки російської: жителі Обухівського району просять Порошенко повернути в школи російськомовний клас

У місті Українка Київської області жителі вимагають скасування рішення голови Обухівської райдержадміністрації (РДА) Олександра Туренко, що ліквідовує російськомовний клас в одній з місцевих шкіл. Обурені батьки учнів звернулися за правовим захистом навіть до президента Петра Порошенко. Районний голова стверджує, що шкільна освіта російською мовою в місті неможлива, так як місцеве самоврядування не затвердило російську як мову національної меншості.

за інформацією KV представники громади міста Українка (Обухівський район) просять президента Петра Порошенка захистити права школярів міської загальноосвітньої школи № 1 і вплинути на ставленика гаранта на Обухівщині - Олександра Туренко.

Нагадаємо, 5 липня цього року Олександр Туренко підписав розпорядження № 277 "Про планову мережі загальноосвітніх навчальних закладів, класів та учнів відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації на 2016/2017 навчальний рік". Згідно з цим документом, місцева влада затвердили мережу класів без російськомовного класу 7-Д в загальноосвітній школі № 1 в м.Українка.

У класі навчалося 10 дітей.

Така ініціатива обурила батьків навчалися в розформовано класі школярів. Батько одного з дітей, Станіслав Демченко, запевнив KV в тому, що розпорядження голови РДА, які ліквідують клас з навчанням російською мовою, не знайшло позитивного відгуку ні в одному освітньому відомстві.

"Ми, батьки, зверталися з цією проблемою в різні структури влади. У Міністерстві освіти, в Департаменті освіти Київської ОДА нам відповідали одноголосно: вибір мови для навчання наших дітей - це наше конституційне право. Аналогічну відповідь ми отримали навіть від омбудсмена. Законодавство в сфері мовної політики в Україні базується на принципі вільного вибору батьками і учнями мови навчання або вивчення тієї чи іншої мови ", - прокоментував KV Станіслав Демченко.

За його словами, знайти спільну мову і вплинути на рішення районного голови батьківського активу школи № 1 міста Українка так і не вдалося. Скасовувати своє розпорядження Олександр Туренко не має наміру.

Як раніше розповідала KV, 19 травня цього року під впливом районного громадського активу Олександр Туренко доручив управлінню освіти зайнятися питанням скасування уроків російської в школах і садках. Тоді він назвав таке своє рішення політичним кроком для зняття напруги в громаді, а також для економії бюджетних коштів. Батькам дітей з російськомовних сімей голова РДА радив шукати спеціалізовані навчальні заклади для вивчення тієї чи іншої мови.

Мови окупанта - немає!

Позицію районної адміністрації підтримують і в профільній комісії Обухівської районної ради. Як зазначив KV голова комісії з питань освіти цього райради Анатолій Шафаренко, в районній раді обізнані про ситуацію в школі № 1.

"Ми, депутати, повністю підтримуємо таке рішення адміністрації. Чому в Росії утискують останні україномовні школи, а ми у себе в районі, фактично, в центрі України, тільки заохочуємо мову агресора? Крім того, російську мову у нас і так все знають. Набагато доцільніше зараз викладати дітям англійську, французьку та інші іноземні мови, а не потурати країні-агресору! ", - Заявив KV Анатолій Шафаренко.

У свою чергу голова Обухівської РДА Олександр Туренко розповів KV, що російськомовний клас у школі № 1 міста Українка спочатку існував без законних на те підстав. Зокрема, для його створення місто Українка зобов'язаний на рівні місцевого самоврядування визнати російську мову мовою національної меншини, а після узгодити це питання з адміністрацією.

"Російськомовний клас в школі № 1 міста Українка був заснований без законних на те підстав. Для того, щоб впровадити в школі навчання на мовах національних меншин, місто зобов'язане спочатку визнати російську таким, попередньо провівши референдум. Український міська рада цього не зробив і не звертався до районної адміністрації з цього приводу ", - розповів KV районний голова Обухівщини.

Змінювати своє рішення Олександр Туренко не має наміру, мотивуючи свою позицію не тільки патріотичними настроями, а й буквою Закону.

"Департамент освіти ОДА та Міносвіти - це не ті організації, які мають на мене прямий вплив. Хто вони мені такі? Вони не можуть вплинути на долю мого розпорядження. Скасувати його може хіба що губернатор Київської області ", - заявив голова Обухівської РДА.

За словами директора департаменту освіти Київської ОДА Віри Роговий, її відомство однозначно підтримує в даному випадку батьків, які побажали залишити російськомовний клас.

"Позиція департаменту освіти КОДА єдина: ми завжди повинні йти назустріч дітям і робити краще для них, а не для своїх позицій. Ми підтримуємо батьків, які просять залишити цей клас. Це ж питання буде розглядатися на наступній сесії Київської обласної ради. Глава Обухівської РДА прав в тому, що ми не маємо прямого впливу на його рішення. Але якщо він не рахується ні з думкою громади, ні з думкою Міносвіти, нашого департаменту і облдержадміністрації - це виключно його особиста позиція. І єдиний вихід для батьків в такому випадку - йти до суду ", - прокоментувала KV Віра Рогова.

Схожу позицію в даному питанні висловив KV і глава Київської ОДА Максим Мельничук. Він упевнений: такі рішення повинні прийматися безпосередньо місцевою громадою.

"Моя думка в даному питанні однозначно: не можна обмежувати громаду в їх бажаннях щодо мови для навчання. Так чи інакше, питання знаходиться в компетенції депутатів місцевої ради. Ми повинні прислухатися до громади. Найближчим часом я маю намір особисто розібратися з цією ситуацією. І готовий скасувати це розпорядження, якщо цього зажадає місцева громада ", - запевнив Максим Мельничук.

Інформація з сайту КиевVласть Оксана Мельник

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру