gBft

Обухівська районна рада може в будь-який момент змінити керівництво

17:07 25 липня 20164910
Обухівська районна рада може в будь-який момент змінити керівництво
Обухівська районна рада може в будь-який момент змінити керівництво 0
Обухівська районна рада може в будь-який момент змінити керівництво 1

Обухівський районний суд частково задовольнив позов одного з районних депутатів про перегляд норм регламенту колегіального органу Обухівщини. Тепер, питання про переобрання голови місцевої ради депутати можуть ставити в порядок денний коли завгодно, а не раз на рік, як до суду наказував регламент.

Як повідомляє Інтернет-видання «КиевВласть» , 21 липня, Обухівський районний суд постановив частково задовольнити позовну заяву депутата Обухівської районної ради Антона Карманова (БПП) щодо зміни регламенту райради. Судова ухвала змінює алгоритм позбавлення повноважень керівництва райради.

Зокрема, визнано недійсним пункт 28.4., Згідно з яким питання про звільнення голови районної ради можуть розглядатися не раніше ніж через рік після його обрання. Таким чином, колегіальний орган Обухівщини отримав можливість змінювати свого спікера тоді, коли депутати вважатимуть за потрібне.

Свою позицію автори звернення до суду обґрунтовують тим, що річний імунітет - привілей, яка дозволяє спікеру ради отримувати зайві преференції, що відволікає його від повноцінної концентрації на роботі.

"Регламент, який був прийнятий депутатами нинішньої каденції, не відповідає законодавству про місцеве самоврядування. Постанова суду скасував імунітет керівництва райради, який був обгрунтований пунктом про неможливість звільнення протягом року роботи на посаді. Крім того, після звіту голови райради імунітет продлялся ще на рік . Це прямо веде до узурпації влади ", - зазначив позивач Антон Карманов.

Нагадаємо, нинішній голова Обухівської райради Костянтин Шушаков очолює раду вже другу каденцію поспіль. Вперше був обраний на спікерське посаду 7 березня 2014 року. Тоді, він представляв команду Кличка (обирався до районної ради в 2010 році від ПП "УДАР"). У діючий скликання потрапив від "кріп" (перший номер у списку партії до райради).

У свою чергу, в Обухівської райдержадміністрації до ініціативи депутатів ставляться скептично. Як зазначив в інтерв"ю  Інтернет-видання «КиевВласть» голова Обухівської РДА Олександр Туренко, зміна керівництва районної ради в найближчому майбутньому малоймовірна.

"Швидше за все, після цієї постанови буде слідувати апеляційну заяву, і в цілому судові розгляди можуть виявитися тривалими. А наступні місцеві вибори будуть вже наступної весни. Навряд чи депутатський корпус прийме рішення про зміну голови ", - зазначив Олександр Туренко.

"Раніше були розхитування в раді на тлі конфлікту раді та адміністрації. Зараз міняти голову райради - це нісенітниця. Щоб ініціювати розгляд питання потрібна третина голосів. Третина ще назбирають. А ось зібрати голоси для релаьного зміщення глави райради - навряд чи ", - припустив Олександр Туренко.

Матеріал Оксана Мельник Інтернет-видання «КиевВласть»

 

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру