gBft

Сергій КІЯНЧЕНКО: «ВПІЙМАТИ МОМЕНТ НАРОДЖЕННЯ МИТЦЯ»

15:57 10 липня 2018250
Сергій КІЯНЧЕНКО: «ВПІЙМАТИ МОМЕНТ НАРОДЖЕННЯ МИТЦЯ»

Прізвище Кіянченко – обухівське. Крім цілих родів з цим прізвищем, Обухів пишається двома своїми синами: відомим художником Георгієм Васильовичем та Героєм Радянського Союзу Миколою Степановичем. А нещодавно обухівська спільнота відкрила для себе ще одного представника цього поширеного прізвища – художника Сергія Кіянченка. Він народився сорок шість років тому в родині Віри Миколаївни і Петра Миколайовича Кіянченків, закінчив Київський художньо-промисловий технікум та відділення графіки Київського художнього інституту. Працює художником та дизайнером інтер’єру. Дізналися про нього через вихід двох дитячих книжечок, написаних і проілюстрованих ним. Привертає увагу його трепетна манера письма. Познайомилися з ним під час роботи журі художнього етапу конкурсу «Побачити світ очима дитини», до складу якого було цього року запрошено і Сергія Кіянченка. Розмова з ним про художні таланти, які народжуються в Обухові.

  • Три роки тому я відкрив в Обухові художню студію «Охра», де разом з дружиною Оленою займаємось з дорослими та дітьми. Так от саме під час роботи з дітьми почали виникати ідеї сюжетів, які набували закінченої форми у вигляді картин. Додам, картин дуже не типових для моєї творчості, порівняно з тим, що я малював раніше. З часом до картин написалися мною і казкові історії. Історії для дітей, але з дорослим підтекстом. Я спробував у легкій гумористичній формі поговорити з дітьми про серйозні речі. Що з того вийшло, судити читача.

До цієї теми спонукав і той факт, що в моїй родині росте двоє хлопчиків, разом з якими я дивлюся на світ їхніми очима. Згодом на столичному ярмарку «Книжковий арсенал» я запропонував кільком видавництвам свої вже ілюстровані оповідання. Зацікавилося ними видавництво «АртТЕК». Там розділили мої твори на три вікові категорії. У результаті минулого року вийшли книжечки «Цікаво… Ангели існують?» для наймолодших, «На площі» – для трохи старших, а третя – «Майстер ключів» для ще старших читачів незабаром побачить світ.

 – Це спроба пера і пензля у творчості для дітей. А що є у Вас для дорослого глядача і де можна ознайомитися з творами?

– Я багато працював над створенням картин та інтер’єрів. Працював на замовлення: писав пейзажі, портрети, сюжетні та символічні картини. Найближчим часом планую зробити виставку своїх творів і частково представити свою творчість.

  • У студії займається багато дітей. Усі вони хочуть гарно малювати. Чи можна у них вже на початках помітити талант?
  • Багато приходить обдарованих дітей. Талант, звичайно ж, помітно. І тут важливо і батькам, і наставникам не пропустити цей момент – момент народження майбутнього митця. По деяких дітях вже зараз видно, що це покликання може у них бути на все життя. Та як говорила мені ще вчителька Марія Прокопівна, талант цей - не твій! Тобі його дали! І це не привід вихвалятися. Талант - це ще й відповідальність за нього перед Богом та людьми. Відповідальність за те, що ти з цим талантом випустиш у великий світ. Та розуміти це людина починає тільки в зрілому віці... Важливо до цього розуміння пораніше підводити і дітей з їх талантами. А ще, як усім відомо, менш обдаровані, але більш працелюбні діти можуть досягти значно переконливіших успіхів, ніж їх  талановитіші ровесники.
  • ГО "Народна Рада Обухова"
Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру