gBft

12:39 25 липня 20166920
 0
 1
 2

В продовження матеріалів "Обозреватель" продовжує серію розслідувань про незаконний видобуток піску в Київській області. У цьому матеріалі імена тих, хто "заробляє" мільйони на нелегальному видобутку і вивезення піску, тим самим здійснюючи злочини проти природного середовища і приватної власності.
Нелегальний видобуток піску - це той "бізнес", який приносить своїм господарям неймовірні доходи. При цьому колосальні прибутки робляться, що називається, на порожньому місці. Такого роду "бізнесмени" нічого не створюють, а просто паразитують на національному багатстві України, нещадно розкрадаючи його. Вони нічого не вигадують, а просто екскаваторами перевантажують пісок в Камази і самоскиди, а потім вивозять його на місця складування, або безпосередньо покупцю.

Така незаконна діяльність приносить її господарям близько 200 тисяч гривень в день з одного об'єкта нелегального видобутку піску. З огляду на, що таких об'єктів може бути кілька в одному районі, то, відповідно, і прибуток зростає в геометричній прогресії.

Мало того, що нелегальні заробітчани піску не платять податків державі, не мають необхідних дозволів і ліцензій Мінекології, так вони ще завдають шкоди екологічному стану природного середовища і порушують закони про приватну власність.
Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 827, пісок відноситься до неметалічних корисних копалин загальнодержавного значення. Якщо пісок відноситься до надр, то в цьому контексті також можна згадати ст. 13 Конституції України, згідно з якою "Земля, ее надра, атмосферне Повітря ... є об'єктами права власності за українського народу".
У попередньому матеріалі було названо ім'я депутата Обухівської районної ради Лариси Іллєнко в контексті нелегального видобутку піску в селі Козин. Сьогодні ж ми розповімо, чому пані Іллєнко називають "піщаною королевою", а також розповімо подробиці того, як відбувалося "закриття" нелегального кар'єра в Козині.
У суботу, 2 липня, надійшов сигнал про те, що невідомі в Козині вивозять самоскидами тисячі тонн піску. Власник земельної ділянки написав відповідні заяви в правоохоронні органи. На місце нелегального видобутку з'їхалися журналісти, активісти, безліч різних правоохоронців, представники державної влади.

"На даному етапі це є землею, яку незаконно використовують сторонні особи. Земля належить зовсім іншим компаніям, абсолютно іншим особам - не тим, хто її використовує. Власник один, а краде землю інший", - пояснив "Обозревателю" представник власника земельної ділянки.
Незважаючи на спроби перешкодити воцаріння справедливості, техніка таки була арештована поліцією і транспортовано на штрафмайданчик в місті Обухів. Також ми встановили, що вкрадений пісок до цього регулярно вивозили на територію Обухівського силікатного заводу (вул. Промислова, 3), де відбувалося відвантаження.

Говорячи про різних правоохоронців, перш за все, маємо на увазі, що були на місці нелегального видобутку представники прокуратури, СБУ, МВС. При цьому одні припиняли незаконну діяльність, а інші ... виступали на захист нелегальних видобувачів піску. Тому складно було зрозуміти, хто з цієї величезної кількості людей виступає на "світлій стороні", відстоюючи законність.
Природно, щоб так нахабно у всіх на очах здійснювати незаконний намив і вивезення піску, потрібно мати впливових покровителів у владі. Напевно, звідси і така зухвала поведінка.
Були там і хлопці спортивної статури, також виступали на захист "нелегалів". Ось вони-то і привертали до себе найбільшу увагу своїм "гіперактивним" поведінкою. 

Ось що сказав про це голова Обухівської районної ради Костянтин Шушаков:
"Ми вчора приїхали з главою адміністрації, ради - я, з представниками поліції. Один з представників цієї" організації "(маються на увазі нелегальні заробітчани піску - Авт.) В присутності районної влади та правоохоронців мав нахабство нас залякувати. Якщо дослівно, то прозвучала фраза: "Зараз приїде охорона і вас всіх перестріляє!".
Відповідаючи на питання "Обозревателя" про те, хто стоїть за незаконним видобутком піску, глава Обухівської райради не дав прямої відповіді, а лише зазначив, що сподівається на реакцію правоохоронців, що вони скоро розберуться і назвуть імена тих людей, які стоять за нелегальним видобутком піску в регіоні.
Хоча тут, як то кажуть, далеко ходити не треба, адже імена ці відомі. Раніше "Обозреватель" вже повідомляв, що, за нашою інформацією, ниточки від незаконного видобутку піску ведуть якраз до депутата Обухівської районної ради Іллєнко Ларисі Олександрівні.

"Те, з чим ми зіткнулися сьогодні у нас в районі, це нагальна проблема - вивезення піску, чорнозему. Є і рейдерські захоплення земель сільгосппризначення. Але піски у нас стоять на першому місці. У Обухівському районі дуже багато місць, де можна намивати і вивозити пісок безконтрольно. Ми, завдяки нашим активістам, реагуємо на всі звернення, як відреагували і сьогодні. Виїжджаємо і зупиняємо ", - зазначив Костянтин Шушаков.
На словах глави райради про те, що в Обухівському районі багато місць, де незаконно видобувають і вивозять пісок, хотілося б зупинитися окремо. За нашою інформацією, пані Іллєнко вже давно в цьому "бізнесі" і разарабативает кілька кар'єрів. Відповідно, ця діяльність не могла бути незамічена правоохоронцями.

Відомо, що в відношенні фірм, афілійованих з пані Іллєнко, вже є ряд кримінальних проваджень, що стосуються незаконного видобутку та вивезення піску з інших об'єктів в Обухівському районі. Зокрема, мова йде про ділянку, що знаходиться на території захисної дамби масиву Конча-Заспа і Конча-Озерна (Вежа).
З матеріалів досудового провадження відомо, що невстановлені службові особи фірм (поруч з якими звучить прізвище Іллєнко), діючи за попередньою змовою, керуючись корисливими мотивами, за допомогою спеціального обладнання проводили видобуток піску на території "Захисної дамби масиву Конча-Заспа".
Всі ці фірми діяли за тією ж схемою, що і нелегальні заробітчани в Козині. Більш того, вони навіть звозили пісок в один і той же місце - на силікатний завод в Обухові.
За фактами зазначених правопорушень було відкрито кримінальне провадження за № 12016100010000438 від 19.01.2016 року. Нелегальним здобувачам інкримінується декілька статей КК України.
Що стосується захисної дамби Конча-Заспа, то тут, крім всіх вищеописаних протизаконно, є також велика загроза екологічної катастрофи. Сама гребля була побудована в1960-70-х роках минулого століття за бюджетні кошти. Її захисна зона - 1400 гектарів. Мета цієї споруди полягала в захисті дамби і прилеглих територій від затоплення. У разі пошкодження дамби через вивезення піску, можуть наступити непоправні екологічні наслідки - під час повені прилеглі землі можуть бути затоплені.

За інформацією наших джерел в правоохоронних органах, сума завданих збитків державі тільки у вказаній кримінальній виробництву за кілька місяців досягає цифри приблизно в 40 мільйонів гривень.
Звернемо увагу, що це лише офіційна цифра по одному об'єкту. Поза всякими сумнівами реальна сума збитку набагато вище, так як кількість таких нелегальних кар'єрів в Обухівському районі складно порахувати.

Тепер, коли в процес залучені керівники різних органів державної влади, сподіваємося, що кримінальні справи не будуть спущені на гальмах і винні не зможуть уникнути заслуженого покарання, а будуть притягнуті до відповідальності за всією суворістю закону.

Фото з сайту "Обозреватель"

Схожі записи
Коментарі
Ваш коментар буде першим.
Додати коментар

Copyright. 2018. Всі права захищені.
Копіювання матеріалу дозволено тільки зі зворотнім лінком.
Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Горнолыжный курорт во Франции Туры в Париж Экскурсии по Парижу Горнолыжные туры в Альпы Онлайн бронирование отелей по всему миру